Prelegenci

Zdjecie Agata Tyśnicka

Agata Tyśnicka

Agata jest programistką w Codility. W przeszłości zdarzyło jej się współorganizować i mentorować na warsztatach Django Girls Warsaw. Na co dzień walczy z długiem technologicznym, bugami i impostor syndrome. Gdy nie koduje, to pływa, jeździ na rowerze i biega, dokładnie w tej kolejności.

Zdjecie Anna Kosieradzka

Anna Kosieradzka

Ania Kosieradzka jest tzw. full-stack developerem i choć pracuje w wielu różnych językach, Python jest od zawsze jej ulubionym.

Zdjecie Anna Olchowik

Anna Olchowik

Zdjecie Anna Persona

Anna Persona

Ania obecnie pracuje jako fullstack developer w firmie Growbots. Jest absolwentką informatyki na MIM UW. Kilka razy uczestniczyła jako mentorka w warsztatach Django Girls Warsaw.

Zdjecie Asia Tustanowska

Asia Tustanowska

Programistka w Daftcode. Ze wszystkich języków programowania, które poznała, najbardziej lubi Pythona, trochę za sprawą @wuub. Współorganizowała kilka warszawskich edycji Django Girls a także jest zamieszana w powstanie meetupu PyLight. Z zamiłowania pracownica kotłowni, czyli back-endowiec.

Zdjecie Bartek Rychlicki

Bartek Rychlicki

Zanim zająłem się programowaniem, byłem lingwistą. Od Walijskiego, przez Esperanto, do Pythona, lubię wszystkie języki, i mówione i programowania. Prowadzę zespół backendowy w małym startupie, mentoruję, rozwijam siebie i innych. W projektach lubię minimalizm i prostotę, całkiem mocno wpłynął na mnie Zen of Python - zróbmy tak, żeby każdy mógł dołączyć do projektu w przyszłości! W wolnym czasie zapisuję pomysły, czasami je realizuję, rozwijam pomysł na swoja firmę i czytam o Linuksach.

Zdjecie Filip Hoffmann

Filip Hoffmann

Filip jest programistą samoukiem, obecnie pracuje w Daftcode w zespole Evox. Na codzień programuje w Pythonie 3 bardzo intensywnie używając biblioteki Pytest. Jego niekomputerowe zainteresowania krążą w okół piw kraftowych, szeroko pojętego fitnessu i wycieczek w góry.

Zdjecie Jakub Szponder

Jakub Szponder

Python Developer w Straal z grupy Daftcode. Absolwent informatyki na MIMUW. Lubi opowiadać o programowaniu w trakcie organizowanych przez Daftcode kursów Python 4 Beginners i Python Level Up.

Zdjecie Kamil Sabatowski

Kamil Sabatowski

Project Manager w Sunscrapers. Zwolennik agile'a i pasjonat ekonomii behawioralnej. Oprócz koordynowania projektów, pracuje także strategicznie razem z najbardziej wymagającymi klientami: analizuje sektory i tworzy strategie rozwoju.

Zdjecie Krzysztof "Kisioj" Jura

Krzysztof "Kisioj" Jura

Jego przygoda z programowaniem zaczęła się w 2007 roku - od pisania sieciowych gier 2D (głównie opartych o anime) na platformie BYOND. Od ponad 5 lat jest programistą Pythona (+ trochę JavaScript), zajmuje się głównie aplikacjami internetowymi. Po pracy czasami zmienia się w groźnego korepetytora i uczy ludzi programować w C, C++ i Pythonie. Okazjonalnie wykłada też Pythona w Warszawskich szkołach programowania. Był mentorem w kilku zacnych inicjatywach, m.in. Django Girls i PyLadies. Od marca szczęśliwy "bezrobotny", rozwija własne projekty i pomysły oraz pomaga w projekcie non-profit: Gothic II Dzieje Khorinis.

Zdjecie Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

W poprzednim wcieleniu anglistka. Obecnie zgłębiam tajniki cyberbespieczeństwa w firmie F-Secure. Mentoruję w PyLadies Poznań. Programuję w Pythonie i JS.

Zdjecie Marcin Jaroszewski

Marcin Jaroszewski

Zdjecie Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin spędził kilka lat ucząc dzieci i dorosłych angielskiego. Obecnie łączy angielski i podstawową znajomość Pythona w pracy Technical Writera. Jest współorganizatorem PyLight, a raz ustawiał stoły na warsztatach Django Girls Warsaw.

Zdjecie Paulina Sędłak-Jakubowska

Paulina Sędłak-Jakubowska

Kiedyś zawodowy muzyk i nauczycielka języka angielskiego, teraz pracuje jako frontend deweloperka. Prowadziła Cyfrowe Półkolonie dla dzieci. Organizowała warsztaty Django Girls dla kobiet rozpoczynających przygodę z programowaniem. Po pracy współorganizuje meet-up PyLight dla początkujących programistów Pythona. Niedawno została szczęśliwą właścicielką psa Lucjana.

Zdjecie Paweł Farid

Paweł Farid

Zdjecie Piotr Grzesik

Piotr Grzesik

Software developer pracujący w krakowskim Pragmatic Coders, podczas codziennej pracy najczęściej programuje w Pythonie, chociaż coraz częściej zdarza mu się eksperymentować z Solidity, JavaScriptem i Rustem. Lubi AWSa, Gitlab CI, Dockera i automatyzację wszystkiego co się da. Po godzinach pomaga w organizacji spotkań Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik.

Zdjecie Wojtek Bederski

Wojtek Bederski

Programista Pythona gdzieś od wersji 2.3/2.4. Asystent organizatorki DjangoGirls ;) Kilka razy mentor, kilka razy nosił stoły. Po godzinach trochę bawi się elektroniką, IoT i podobnymi głupotami. Opiekun dwóch dorodnych kotów na spółkę z @hey_jnn.