Prelegenci

Zdjecie Agata Tyśnicka

Agata Tyśnicka

Agata jest programistką w Codility. W przeszłości zdarzyło jej się współorganizować i mentorować na warsztatach Django Girls Warsaw. Na co dzień walczy z długiem technologicznym, bugami i impostor syndrome. Gdy nie koduje, to pływa, jeździ na rowerze i biega, dokładnie w tej kolejności.

Zdjecie Albert Rozmus

Albert Rozmus

Lubi otaczać się monitorami i zbędną elektroniką zalegającą w każdym miejscu przestrzeni życiowej. Na co dzień walczy przy pomocy Pythona z sieciami definiowanymi software'owo i przekonuje wszystkich naokoło że klimatyzacja jest najdoskonalszym wynalazkiem ludzkości. Nie lubi występować publicznie, dlatego poszedł na kompromis i występuje publicznie :).

Zdjecie Anna Kosieradzka

Anna Kosieradzka

Ania Kosieradzka jest tzw. full-stack developerem i choć pracuje w wielu różnych językach, Python jest od zawsze jej ulubionym.

Zdjecie Anna Olchowik

Anna Olchowik

Zdjecie Anna Persona

Anna Persona

Ania obecnie pracuje jako fullstack developer w firmie Growbots. Jest absolwentką informatyki na MIM UW. Kilka razy uczestniczyła jako mentorka w warsztatach Django Girls Warsaw.

Zdjecie Anna Roszman

Anna Roszman

Anna Roszman pracuje jako junior backend developerka w Wirtualnej Polsce. W przeszłości współorganizowała warsztaty Django Girls Warsaw. Lubi dzielić się wiedzą, łamać stereotypy i pomagać osobom, które tak jak ona uczą się samodzielnie programowania. Gdy potrzebuje się zresetować, odwiedza galerie sztuki, chodzi po lesie, a ostatnio trenuje mieszane sztuki walki.

Zdjecie Asia Tustanowska

Asia Tustanowska

Programistka w Daftcode. Ze wszystkich języków programowania, które poznała, najbardziej lubi Pythona, trochę za sprawą @wuub. Współorganizowała kilka warszawskich edycji Django Girls a także jest zamieszana w powstanie meetupu PyLight. Z zamiłowania pracownica kotłowni, czyli back-endowiec.

Zdjecie Bartek Rychlicki

Bartek Rychlicki

Zanim zająłem się programowaniem, byłem lingwistą. Od Walijskiego, przez Esperanto, do Pythona, lubię wszystkie języki, i mówione i programowania. Prowadzę zespół backendowy w małym startupie, mentoruję, rozwijam siebie i innych. W projektach lubię minimalizm i prostotę, całkiem mocno wpłynął na mnie Zen of Python - zróbmy tak, żeby każdy mógł dołączyć do projektu w przyszłości! W wolnym czasie zapisuję pomysły, czasami je realizuję, rozwijam pomysł na swoja firmę i czytam o Linuksach.

Zdjecie Filip Hoffmann

Filip Hoffmann

Filip jest programistą samoukiem, obecnie pracuje w Daftcode w zespole Evox. Na codzień programuje w Pythonie 3 bardzo intensywnie używając biblioteki Pytest. Jego niekomputerowe zainteresowania krążą w okół piw kraftowych, szeroko pojętego fitnessu i wycieczek w góry.

Zdjecie Jakub Szponder

Jakub Szponder

Python Developer w Straal z grupy Daftcode. Absolwent informatyki na MIMUW. Lubi opowiadać o programowaniu w trakcie organizowanych przez Daftcode kursów Python 4 Beginners i Python Level Up.

Zdjecie Jan Bartoszek

Jan Bartoszek

Z wykształcenia jest prawnikiem. Od początku roku uczy się programowania. Pomimo tego, że obecnie bardziej skupia się na językach obiektowych, Python znalazł szczególne miejsce w jego sercu, ze względu na przejrzystą składnię oraz wspaniałe community. Prywatnie interesuje się technologią audio, budową głośników oraz starymi formatami muzycznymi.

Zdjecie Kamil Sabatowski

Kamil Sabatowski

Project Manager w Sunscrapers. Zwolennik agile'a i pasjonat ekonomii behawioralnej. Oprócz koordynowania projektów, pracuje także strategicznie razem z najbardziej wymagającymi klientami: analizuje sektory i tworzy strategie rozwoju.

Zdjecie Krzysztof "Kisioj" Jura

Krzysztof "Kisioj" Jura

Jego przygoda z programowaniem zaczęła się w 2007 roku - od pisania sieciowych gier 2D (głównie opartych o anime) na platformie BYOND. Od ponad 5 lat jest programistą Pythona (+ trochę JavaScript), zajmuje się głównie aplikacjami internetowymi. Po pracy czasami zmienia się w groźnego korepetytora i uczy ludzi programować w C, C++ i Pythonie. Okazjonalnie wykłada też Pythona w Warszawskich szkołach programowania. Był mentorem w kilku zacnych inicjatywach, m.in. Django Girls i PyLadies. Od marca szczęśliwy "bezrobotny", rozwija własne projekty i pomysły oraz pomaga w projekcie non-profit: Gothic II Dzieje Khorinis.

Zdjecie Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

W poprzednim wcieleniu anglistka. Obecnie zgłębiam tajniki cyberbespieczeństwa w firmie F-Secure. Mentoruję w PyLadies Poznań. Programuję w Pythonie i JS.

Zdjecie Marcin Jaroszewski

Marcin Jaroszewski

Zdjecie Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin spędził kilka lat ucząc dzieci i dorosłych angielskiego. Obecnie łączy angielski i podstawową znajomość Pythona w pracy Technical Writera. Jest współorganizatorem PyLight, a raz ustawiał stoły na warsztatach Django Girls Warsaw.

Zdjecie Marta Potocka

Marta Potocka

Z wykształcenia elektrotechnik ze specjalizacją z elektroenergetyki. Programistka samouk, zaczynała w C# pisząc narzędzie do analizy logów telekomunikacyjnych; przeszła przez etap C i jest współodpowiedzialna za polską implementację Eurojackpota; obecnie jej serce skradł Python. Pracuje w firmie Sonova tworząc narzędzia wspomagające wytwarzanie oprogramowania na aparaty słuchowe. W wolnych chwilach pisze opowiadania SF.

Zdjecie Paulina Sędłak-Jakubowska

Paulina Sędłak-Jakubowska

Kiedyś zawodowy muzyk i nauczycielka języka angielskiego, teraz pracuje jako frontend deweloperka. Prowadziła Cyfrowe Półkolonie dla dzieci. Organizowała warsztaty Django Girls dla kobiet rozpoczynających przygodę z programowaniem. Po pracy współorganizuje meet-up PyLight dla początkujących programistów Pythona. Niedawno została szczęśliwą właścicielką psa Lucjana.

Zdjecie Paweł Farid

Paweł Farid

Zdjecie Paweł Święcki

Paweł Święcki

Programista Python w Daftcode. Jako dziecko chciał zostać rycerzem Jedi. Nim zajął się programowaniem parał się filozofią oraz Excelem. W programowaniu najbardziej lubi to samo co w filozofii, czyli ogarnianie złożonych struktur. Przyjemność sprawia mu refaktorowanie starego kodu, szczególnie, jeśli on sam go napisał i już go nie poznaje.

Zdjecie Piotr Grzesik

Piotr Grzesik

Software developer pracujący w krakowskim Pragmatic Coders, podczas codziennej pracy najczęściej programuje w Pythonie, chociaż coraz częściej zdarza mu się eksperymentować z Solidity, JavaScriptem i Rustem. Lubi AWSa, Gitlab CI, Dockera i automatyzację wszystkiego co się da. Po godzinach pomaga w organizacji spotkań Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik.

Zdjecie Wojtek Bederski

Wojtek Bederski

Programista Pythona gdzieś od wersji 2.3/2.4. Asystent organizatorki DjangoGirls ;) Kilka razy mentor, kilka razy nosił stoły. Po godzinach trochę bawi się elektroniką, IoT i podobnymi głupotami. Opiekun dwóch dorodnych kotów na spółkę z @hey_jnn.