PyLight #10

Czwartek, 29.11.2018 18:30

Jan Bartoszek : Wstęp do relacyjnych baz danych

Link do prezentacji

Praca programisty jest nierozerwalnie związana z danymi. Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć wspaniałe widoki jako frontendowiec, czy też pisać skomplikowane algorytmy po stronie backendu, twoja praca orbitować będzie wokół zbierania, przetwarzania czy też prezentowania różnego rodzaju informacji. Informacji, które muszą być gdzieś przechowywane w sposób spójny i logiczny. W czasie prezentacji zostaną przedstawione podstawowe zagadnienia z zakresu relacyjnych baz danych oraz języka SQL. Dowiesz się czym są bazy danych, w jaki sposób je tworzyć oraz jak się z nimi komunikować. Zaprezentowane zostaną także przykładowe struktury baz oraz sposoby na poprawę ich wydajności.

Anna Roszman : Dobre nawyki, czyli jak nie utrudniać sobie życia

Nic tak nie cieszy początkującego programisty, jak pierwsze drobne sukcesy, gdy kod w końcu wykona się bez błędu i zwróci poprawny wynik. Z czasem okazuje się, że przy większych projektach tworzonych przez kilkuosobowe zespoły nie wystarczy, by kod był poprawny, a testy przechodziły. Jak pisać kod, by był samowyjaśniający? Jak oszczędzić czasu i nerwów sobie i innym developerom w zespole? Po co i jak poprawnie komentować kod? Prezentacja wskaże, dlaczego w programowaniu warto przestrzegać pewnych "kosmetycznych" standardów.

Prelegenci

Anna Roszman

Anna Roszman

Strona prelegenta

Anna Roszman zawodowo programuje w Pythonie i Golangu. Była współorganizatorką i mentorką warsztatów Django Girls Warsaw. Lubi dzielić się wiedzą, łamać stereotypy i pomagać osobom, które tak jak ona uczą się samodzielnie programowania. Gdy potrzebuje się zresetować, odwiedza galerie sztuki, chodzi po lesie i trenuje mieszane sztuki walki.

Jan Bartoszek

Jan Bartoszek

Z wykształcenia jest prawnikiem. Od roku uczy się programowania. Python znalazł szczególne miejsce w jego sercu, ze względu na przejrzystą składnię oraz wspaniałe community. Prywatnie interesuje się technologią audio, budową głośników oraz starymi formatami muzycznymi

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Codility, Dobra 56/66, Warszawa