PyLight #11

Wtorek, 12.02.2019 18:30

Katarzyna Siedlarek, Marcin Sędłak-Jakubowski : Git – wprowadzenie

Link do prezentacji

Czym jest git? Dlaczego go używamy? Jak działa? Instalacja oraz podstawowe użycie. Jest to najprawdopodobniej pierwsza z wielu prezentacji na ten dość szeroki temat.

Jan Bartoszek : Pierwsza baza danych w Pythonie

Link do prezentacji

Prezentacja stanowi rozwinięcie wcześniejszego wystąpienia dotyczącego baz danych. Tym razem, skupimy się jednak na zagadnieniach praktycznych. W czasie prezentacji zostanie pokazane w jaki sposób, krok po kroku, stworzyć prostą aplikację, korzystającą z PostgreSQL.

Prelegenci

Jan Bartoszek

Jan Bartoszek

Z wykształcenia jest prawnikiem. Od roku uczy się programowania. Python znalazł szczególne miejsce w jego sercu, ze względu na przejrzystą składnię oraz wspaniałe community. Prywatnie interesuje się technologią audio, budową głośników oraz starymi formatami muzycznymi

Katarzyna Siedlarek

Katarzyna Siedlarek

Kasia zajmuje się automatyzacją życia wirtualnych bytów (aka praca w chmurach) - do tego zajęcia często potrzebuje m.in. Pythona. Współorganizuje warszawskie Django Girls oraz PyLight. Gdyby miała więcej czasu to spędzałaby go w górach.

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin spędził kilka lat ucząc dzieci i dorosłych angielskiego. Obecnie łączy angielski i podstawową znajomość Pythona w pracy Technical Writera. Jest współorganizatorem PyLight, a raz ustawiał stoły na warsztatach Django Girls Warsaw.

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Codility, Dobra 56/66, Warszawa