PyLight #14

Wtorek, 21.05.2019 18:30

Joanna Tustanowska : Jak nie tracić głowy, gdy (nasz) kod NIE DZIAŁA 🔥🔥🐛

Krótkie wprowadzenie do debugowania: przedstawię Wam kilka metod i narzędzi, których możecie używać, gdy rozwiązujecie Wasze problemy z niedziałającym kodem. Prezentację kieruję do publiczności początkującej ale osoby nieco bardziej zaawansowane być może będą miały okazję odświeżyć sobie kilka przydatnych zagadnień.

Radosław Bartosiński : Budowa aplikacji serverless z użyciem Pythona i Amazon Web Services

Według Amazona nowoczesne aplikacje (modern apps) bazują na strukturze mikroserwisów, a technologia serverless powinna być wykorzystywana jak najczęściej. Dlaczego? I czym są mikroserwisy? Co oznacza serverless? No i jak się tym posługiwać, od czego zacząć? Podczas prezentacji odpowiemy na te pytania, wyjaśnimy wszelkie komplikacje i razem prześledzimy budowę i wdrożenie małej aplikacji bezserwerowej napisanej w Pythonie z użyciem usług AWS: Lambda, API Getaway, DynamoDB, Simple Email Service. Po wyjściu z prezentacji nigdy więcej nie uciekniesz przed chmurą - oswoimy ją skutecznie.

Prelegenci

Joanna Tustanowska

Joanna Tustanowska

Strona prelegenta

Engineering lead w Straalu, spółce z grupy Daftcode. Współorganizowała kilka warszawskich edycji Django Girls a także jest zamieszana w powstanie meetupu PyLight. Back-endowiec z zamiłowania. Ze wszystkich języków programowania, które poznała, najbardziej lubi Pythona.

Radosław Bartosiński

Radosław Bartosiński

Strona prelegenta

Dziennikarz i Python Developer. AWS Associate Developer. Freelancer. Mentor. Entuzjasta programowania back-end i rozwiązań chmurowych.

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Sumo Logic, al. Solidarności 173, budynek C, piętro 6