PyLight #15

Wtorek, 18.06.2019 18:30

Ignacy Janiszewski : Uczenie maszynowe dla pyczątkujących

Link do prezentacji

Co to jest Machine Learning i czym różni się od Sztucznej Inteligencji? Do jakiego typu problemów warto go stosować? Dlaczego Python i jak z niego korzystać? Przykłady konkretnych zastosowań.

Paweł Bojanowski : Web scraping - jak zdrapywać dane?

Link do prezentacji

W swojej prezentacji chciałbym wprowadzić Was do świata web scrapingu, opowiadając o profesjonalnych zastosowaniach tej techniki oraz udzielić kilka praktycznych porad z czego korzystać, aby pisanie kodu było proste i przyjemne. Przejdziemy również wspólnie przez proces pisania prostego programu zdrapującego dane. Mam nadzieję, że każdy z uczestników wyjdzie z prezentacji z chęcią napisania swojego pierwsze scrapera i wiedzą jak się do tego zabrać!

Prelegenci

Ignacy Janiszewski

Ignacy Janiszewski

Strona prelegenta

Z wykształcenia ekonomista, z zawodu data scientist nakierowany na przetwarzanie języka naturalnego. Z zespołem Intelilex wygrał warszawski Global Legal Hackathon 2019, a następnie finał w Nowym Jorku. Z wyczynów był pacjentem w szpitalach na trzech kontynentach.

Paweł Bojanowski

Paweł Bojanowski

Strona prelegenta

Z wykształcenia jestem geografem, z wyboru programistą, z pasji odwiedzam nowe miasta i kraje. Zaczynałem jako Back-end developer w Pythonowym stacku, tworząc API dla stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Potem pracowałem jako freelancer dla agencji mulitmedialnej z Londynu, pisząc głównie chatboty. Aktualnie pracuję w chmurach, pisząc mikroserwisy dla Sauce Labs. Praca dla firmy z San Francisco umożliwia mi łączenie przyjmnego (podróżowania) z pożytecznym (pracą).

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Sumo Logic, al. Solidarności 173, budynek C, piętro 6