PyLight #16

Wtorek, 05.11.2019 18:30

Michał Gromiec, Olga Wilkowska : Uwolnij swoją wewnętrzną Pandę

Link do prezentacji

"Data is the new oil" to nie kolejny buzzword - według raportu Data Never Sleeps każdego dnia przybywa 2,5 kwintyliona bajtów danych (miliard gigabajtów). Rozmiar przetwarzanych danych i szybkość ich przetwarzania stał się wyzwaniem dla analityków - Jak żyć skoro Excel przestał sobie z tym radzić? Odpowiedzią jest Pandas - podstawowe narzędzie analizy danych języka Python. Pandas pozwala w komfortowy sposób wczytywać, analizować i modyfikować dane. W trakcie naszej prezentacji pokażemy podstawy tego pakietu i sposoby jego optymalnego używania w codziennej pracy a także parę tips&tricks które pomagają w porozumieniu z Pandą.

Marcin Jaroszewski : There is no plain text

Czym się różni WTF od UTF czyli jak zrobić, żeby było `Zażółć gęślą jaźń` a nie `Zażółć gęślÄ… jaźń` lub `ZażóÅ\x82Ä\x87 gÄ\x99Å\x9blÄ\x85 jaźÅ\x84`.

Prelegenci

Marcin Jaroszewski

Marcin Jaroszewski

Jaram się Pythonem, od wersji 2.6. Na co dzień pytoniczę w Daftcode. Chętnie udzielam się na meetupach pythonowych, konferencjach a także od ponad 3 lat prowadzę kursy z Pythona organizowane w ramach DaftAcademy.

Michał Gromiec

Michał Gromiec

Michał jest Data Scientist'em w Grupie Żywiec. Od lat związany z analizą danych, od niedawna używa do tego celu Pythona. W wolnych chwilach propaguje dzielenie się wiedzą, code review i stosowanie testów jednostkowych. Jakiś czas temu nie wiedział czemu jego kod nie działa, dziś jego kod wciąż często nie działa, ale przynajmniej wie czemu.

Olga Wilkowska

Olga Wilkowska

Kiedyś myślała, że programowanie w ogóle nie jest dla niej. Jak się okazuje - los jest przewrotny! Pierwsze "Hello world" w Pythonie napisała we wrześniu 2018 i od tego czasu Python pomaga jej zbawiać świat w jednej z warszawskich korpo. W wolnych chwilach planuje kolejne wycieczki, gra w planszówki i bawi się w Master Chefa.

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Sumo Logic, al. Solidarności 173, budynek C, piętro 6