PyLight #17

Wtorek, 10.12.2019 18:30

Marcin Kawka : Jeden wykres wart jest tysiąca słów, czyli o wizualizacji danych w Pythonie

Link do prezentacji

Nic nie cieszy oczu zarządu bardziej niż kolorowe wykresy. Tradycją jest już, że dane do wykresów zmieniają się w ostatnich godzinach przed terminem oddania. W czasie prezentacji dowiesz się jak zautomatyzować wizualizację wykorzystując biblioteki matplotlib oraz seaborn. Gdy zwykłe obrazki nie wystarczą, spróbujemy zrobić z naszych wykresów interaktywną aplikację webową (dash/flask), a na koniec spróbujemy zdążyć pokolorować danymi mapę (cartoPy).

Anna Roszman : Jeśli obiektowo, to tylko SOLIDnie

Link do prezentacji

Językami programowania rządzą nie tylko ich dokumentacje, ale też szereg wypracowanych konwencji. Znajomość składni i słów kluczowych pozwala napisać działający kod, ale czy działający kod jest zawsze poprawny? Jakich zasad należy przestrzegać, by zadbać o wydajność usługi i czytelność implementacji? Opowiem o pięciu podstawowych regułach programowania obiektowego, które kryją się pod skrótem SOLID.

Prelegenci

Anna Roszman

Anna Roszman

Strona prelegenta

Anna Roszman zawodowo programuje w Pythonie i Golangu. Była współorganizatorką i mentorką warsztatów Django Girls Warsaw. Lubi dzielić się wiedzą, łamać stereotypy i pomagać osobom, które tak jak ona uczą się samodzielnie programowania. Gdy potrzebuje się zresetować, odwiedza galerie sztuki, chodzi po lesie i trenuje mieszane sztuki walki.

Marcin Kawka

Marcin Kawka

Strona prelegenta

Na codzień pracuję jako specjalista inżynieryjno-techniczny w Insytucie Ochrony Środowiska. Zajmuję się pre-/post-processingiem wokół operacyjnych modeli jakości powietrza. Pythona używam od 2016 roku ze względu na szybkość tworzenia kodu. W wolnym czasie używam lutownicy i jeżdżę na rowerze.

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Sumo Logic, al. Solidarności 173, budynek C, piętro 6