PyLight #18

Czwartek, 23.01.2020 18:30

Marcin Sędłak-Jakubowski : Jak czytać i pisać dokumentację oprogramowania

Link do prezentacji

Ucząc się programować, od razu chciałem dokładać swoją pracę do używanych przez siebie projektów open source. Niestety, umiałem za mało, żeby rozumieć i zmieniać cudzy kod. Na szczęście odkryłem, że mogę pomóc zaganianym programistom z redakcją dokumentacji i dodawaniem brakujących przecinków i usuwaniem przymiotników! Umiejętność czytania dokumentacji przydaje się nie tylko twórcom, ale i użytkownikom oprogramowania. Z kolei umiejętność zrozumiałego pisania przydaje się nie tylko w IT. W mojej prezentacji: opiszę różne typy dokumentacji i jak je rozumieć; pokażę jak się obecnie "robi" dokumentację - podejścia i narzędzia; opowiem słaby żart.

Kamil Kwapisz : Boty w Pythonie - web crawling i web scraping

Link do prezentacji

Ponad 51% użytkowników internetu to boty. A gdyby tak spojrzeć na strony internetowe z innej perspektywy i stworzyć własnego bota? Opowiem jak działają boty, jak poruszają się po stronach internetowych, jak się identyfikują, a przede wszystkim - pokażę jak stworzyć własnego bota-crawlera w Pythonie. Pokażę również podstawy obsługi protokołu HTTP i przypomnę na czym polega web scraping.

Prelegenci

Kamil Kwapisz

Kamil Kwapisz

Strona prelegenta

Od 4 lat zajmuję się programowaniem w Pythonie. Jestem CTO i współzałożycielem startupu uncrawled.com zajmującego się technicznym SEO. Zajmowanie się web crawlerami i scraperami to dla mnie codzienność :) Studiuję informatykę na Politechnice Warszawskiej. Po godzinach prowadzę również programistycznego bloga https://kamil.kwapisz.pl. W wolnych chwilach lubię pograć w siatkę :)

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin spędził kilka lat ucząc dzieci i dorosłych angielskiego. Obecnie łączy angielski i podstawową znajomość Pythona w pracy Technical Writera. Jest współorganizatorem PyLight, a raz ustawiał stoły na warsztatach Django Girls Warsaw.

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Sumo Logic, al. Solidarności 173, budynek C, piętro 6