PyLight #5

Czwartek, 15.03.2018 18:30

Agata Tyśnicka : Czym jest refactoring i dlaczego jest ważny?

Bartek Rychlicki : Dystrybucje Pythona

Anaconda, CPython, MyPy… Trochę tego jest. W swojej prezentacji krótko omówię różne wersje Pythona. Wspólnie zastanowimy się dlaczego powstały i kto z nich korzysta - troszkę historii, troszkę pragmatycznych rozważań. Co mogą nam ułatwić główne popularne implementacje? Czy warto znać różnice między tymi mniej popularnymi?

Prelegenci

Agata Tyśnicka

Agata Tyśnicka

Agata jest programistką w Codility. W przeszłości zdarzyło jej się współorganizować i mentorować na warsztatach Django Girls Warsaw. Na co dzień walczy z długiem technologicznym, bugami i impostor syndrome. Gdy nie koduje, to pływa, jeździ na rowerze i biega, dokładnie w tej kolejności.

Bartek Rychlicki

Bartek Rychlicki

Zanim zająłem się programowaniem, byłem lingwistą. Od Walijskiego, przez Esperanto, do Pythona, lubię wszystkie języki, i mówione i programowania. Prowadzę zespół backendowy w małym startupie, mentoruję, rozwijam siebie i innych. W projektach lubię minimalizm i prostotę, całkiem mocno wpłynął na mnie Zen of Python - zróbmy tak, żeby każdy mógł dołączyć do projektu w przyszłości! W wolnym czasie zapisuję pomysły, czasami je realizuję, rozwijam pomysł na swoja firmę i czytam o Linuksach.

Sponsorzy

Lokalizacja

Lokalizacja Unamo, ul. Koszykowa 61, Warszawa