PyLight #9

Czwartek, 18.10.2018 18:30

Marta Potocka : Python - moduły i pakiety

Opowiem czym są moduły i pakiety w Pythonie oraz jaka jest między nimi różnica. Pokażę jak tworzyć własne moduły i pakiety, oraz czym różnią się od siebie różne metody importowania. Wyjaśnię jaką rolę pełni __main__ w modułach oraz __init__ w pakietach.

Paweł Święcki : Podstawy Pythona: Funkcje

Czym jest funkcja w Pythonie? Czy funkcje w Pythonie są funkcjami matematycznymi? Po co w ogóle pisać funkcje? Z czego składa się funkcja? Co może robić funkcja? Jak dobrze pisać funkcje? Czy lepsze są funkcje robiące wszystko, czy funkcje nierobiące nic? Po odpowiedzi zapraszam na moją prezentację!

Prelegenci

Marta Potocka

Marta Potocka

Z wykształcenia elektrotechnik ze specjalizacją z elektroenergetyki. Programistka samouk, zaczynała w C# pisząc narzędzie do analizy logów telekomunikacyjnych; przeszła przez etap C i jest współodpowiedzialna za polską implementację Eurojackpota; obecnie jej serce skradł Python. Pracuje w firmie Sonova tworząc narzędzia wspomagające wytwarzanie oprogramowania na aparaty słuchowe. W wolnych chwilach pisze opowiadania SF.

Paweł Święcki

Paweł Święcki

Programista Python w Daftcode. Jako dziecko chciał zostać rycerzem Jedi. Nim zajął się programowaniem parał się filozofią oraz Excelem. W programowaniu najbardziej lubi to samo co w filozofii, czyli ogarnianie złożonych struktur. Przyjemność sprawia mu refaktorowanie starego kodu, szczególnie, jeśli on sam go napisał i już go nie poznaje.

Lokalizacja

Lokalizacja Codility, Dobra 56/66, Warszawa