Prelegenci

Agata Tyśnicka

Agata Tyśnicka

Agata jest programistką w Codility. W przeszłości zdarzyło jej się współorganizować i mentorować na warsztatach Django Girls Warsaw. Na co dzień walczy z długiem technologicznym, bugami i impostor syndrome. Gdy nie koduje, to pływa, jeździ na rowerze i biega, dokładnie w tej kolejności.

Albert Rozmus

Albert Rozmus

Lubi otaczać się monitorami i zbędną elektroniką zalegającą w każdym miejscu przestrzeni życiowej. Na co dzień walczy przy pomocy Pythona z sieciami definiowanymi software'owo i przekonuje wszystkich naokoło że klimatyzacja jest najdoskonalszym wynalazkiem ludzkości. Nie lubi występować publicznie, dlatego poszedł na kompromis i występuje publicznie :).

Anna Domańska-Grzyb

Anna Domańska-Grzyb

Były filmowiec. Obecna programistka. Przyszła pośredniczka między ludźmi a nowymi technologiami. Speakerka na Rails Girls oraz Campusie Googla, obecnie pracująca jako frontend developer w Sunscrapers. Od 2 lat związana z 15Five i światem kalifornijskich startupów.

Anna Kosieradzka

Anna Kosieradzka

Ania Kosieradzka jest tzw. full-stack developerem i choć pracuje w wielu różnych językach, Python jest od zawsze jej ulubionym.

Anna Olchowik

Anna Olchowik

Anna Persona

Anna Persona

Ania obecnie pracuje jako fullstack developer w firmie Growbots. Jest absolwentką informatyki na MIM UW. Kilka razy uczestniczyła jako mentorka w warsztatach Django Girls Warsaw.

Anna Roszman

Anna Roszman

Strona prelegenta

Anna Roszman zawodowo programuje w Pythonie i Golangu. Była współorganizatorką i mentorką warsztatów Django Girls Warsaw. Lubi dzielić się wiedzą, łamać stereotypy i pomagać osobom, które tak jak ona uczą się samodzielnie programowania. Gdy potrzebuje się zresetować, odwiedza galerie sztuki, chodzi po lesie i trenuje mieszane sztuki walki.

Bartek Rychlicki

Bartek Rychlicki

Zanim zająłem się programowaniem, byłem lingwistą. Od Walijskiego, przez Esperanto, do Pythona, lubię wszystkie języki, i mówione i programowania. Prowadzę zespół backendowy w małym startupie, mentoruję, rozwijam siebie i innych. W projektach lubię minimalizm i prostotę, całkiem mocno wpłynął na mnie Zen of Python - zróbmy tak, żeby każdy mógł dołączyć do projektu w przyszłości! W wolnym czasie zapisuję pomysły, czasami je realizuję, rozwijam pomysł na swoja firmę i czytam o Linuksach.

Filip Hoffmann

Filip Hoffmann

Filip jest programistą samoukiem, obecnie pracuje w Daftcode w zespole Evox. Na codzień programuje w Pythonie 3 bardzo intensywnie używając biblioteki Pytest. Jego niekomputerowe zainteresowania krążą w okół piw kraftowych, szeroko pojętego fitnessu i wycieczek w góry.

Ignacy Janiszewski

Ignacy Janiszewski

Strona prelegenta

Z wykształcenia ekonomista, z zawodu data scientist nakierowany na przetwarzanie języka naturalnego. Z zespołem Intelilex wygrał warszawski Global Legal Hackathon 2019, a następnie finał w Nowym Jorku. Z wyczynów był pacjentem w szpitalach na trzech kontynentach.

Jakub Szponder

Jakub Szponder

Python Developer w Straal z grupy Daftcode. Absolwent informatyki na MIMUW. Lubi opowiadać o programowaniu w trakcie organizowanych przez Daftcode kursów Python 4 Beginners i Python Level Up.

Jan Bartoszek

Jan Bartoszek

Z wykształcenia jest prawnikiem. Od roku uczy się programowania. Python znalazł szczególne miejsce w jego sercu, ze względu na przejrzystą składnię oraz wspaniałe community. Prywatnie interesuje się technologią audio, budową głośników oraz starymi formatami muzycznymi

Joanna Tustanowska

Joanna Tustanowska

Strona prelegenta

Engineering lead w Straalu, spółce z grupy Daftcode. Współorganizowała kilka warszawskich edycji Django Girls a także jest zamieszana w powstanie meetupu PyLight. Back-endowiec z zamiłowania. Ze wszystkich języków programowania, które poznała, najbardziej lubi Pythona.

Kamil Kwapisz

Kamil Kwapisz

Strona prelegenta

Od 4 lat zajmuję się programowaniem w Pythonie. Jestem CTO i współzałożycielem startupu uncrawled.com zajmującego się technicznym SEO. Zajmowanie się web crawlerami i scraperami to dla mnie codzienność :) Studiuję informatykę na Politechnice Warszawskiej. Po godzinach prowadzę również programistycznego bloga https://kamil.kwapisz.pl. W wolnych chwilach lubię pograć w siatkę :)

Kamil Sabatowski

Kamil Sabatowski

Project Manager w Sunscrapers. Zwolennik agile'a i pasjonat ekonomii behawioralnej. Oprócz koordynowania projektów, pracuje także strategicznie razem z najbardziej wymagającymi klientami: analizuje sektory i tworzy strategie rozwoju.

Katarzyna Siedlarek

Katarzyna Siedlarek

Kasia zajmuje się automatyzacją życia wirtualnych bytów (aka praca w chmurach) - do tego zajęcia często potrzebuje m.in. Pythona. Współorganizuje warszawskie Django Girls oraz PyLight. Gdyby miała więcej czasu to spędzałaby go w górach.

Krzysztof "Kisioj" Jura

Krzysztof "Kisioj" Jura

Jego przygoda z programowaniem zaczęła się w 2007 roku - od pisania sieciowych gier 2D (głównie opartych o anime) na platformie BYOND. Od ponad 5 lat jest programistą Pythona (+ trochę JavaScript), zajmuje się głównie aplikacjami internetowymi. Po pracy czasami zmienia się w groźnego korepetytora i uczy ludzi programować w C, C++ i Pythonie. Okazjonalnie wykłada też Pythona w Warszawskich szkołach programowania. Był mentorem w kilku zacnych inicjatywach, m.in. Django Girls i PyLadies. Od marca szczęśliwy "bezrobotny", rozwija własne projekty i pomysły oraz pomaga w projekcie non-profit: Gothic II Dzieje Khorinis.

Magdalena Nowak

Magdalena Nowak

W poprzednim wcieleniu anglistka. Obecnie zgłębiam tajniki cyberbespieczeństwa w firmie F-Secure. Mentoruję w PyLadies Poznań. Programuję w Pythonie i JS.

Marcin Jaroszewski

Marcin Jaroszewski

Jaram się Pythonem, od wersji 2.6. Na co dzień pytoniczę w Daftcode. Chętnie udzielam się na meetupach pythonowych, konferencjach a także od ponad 3 lat prowadzę kursy z Pythona organizowane w ramach DaftAcademy.

Marcin Kawka

Marcin Kawka

Strona prelegenta

Na codzień pracuję jako specjalista inżynieryjno-techniczny w Insytucie Ochrony Środowiska. Zajmuję się pre-/post-processingiem wokół operacyjnych modeli jakości powietrza. Pythona używam od 2016 roku ze względu na szybkość tworzenia kodu. W wolnym czasie używam lutownicy i jeżdżę na rowerze.

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin Sędłak-Jakubowski

Marcin spędził kilka lat ucząc dzieci i dorosłych angielskiego. Obecnie łączy angielski i podstawową znajomość Pythona w pracy Technical Writera. Jest współorganizatorem PyLight, a raz ustawiał stoły na warsztatach Django Girls Warsaw.

Marta Potocka

Marta Potocka

Z wykształcenia elektrotechnik ze specjalizacją z elektroenergetyki. Programistka samouk, zaczynała w C# pisząc narzędzie do analizy logów telekomunikacyjnych; przeszła przez etap C i jest współodpowiedzialna za polską implementację Eurojackpota; obecnie jej serce skradł Python. Pracuje w firmie Sonova tworząc narzędzia wspomagające wytwarzanie oprogramowania na aparaty słuchowe. W wolnych chwilach pisze opowiadania SF.

Michał Gromiec

Michał Gromiec

Michał jest Data Scientist'em w Grupie Żywiec. Od lat związany z analizą danych, od niedawna używa do tego celu Pythona. W wolnych chwilach propaguje dzielenie się wiedzą, code review i stosowanie testów jednostkowych. Jakiś czas temu nie wiedział czemu jego kod nie działa, dziś jego kod wciąż często nie działa, ale przynajmniej wie czemu.

Michał Szczepaniak

Michał Szczepaniak

Programista Pythona w Codility. Absolwent informatyki na MIM UW. Pasjonat modelarstwa.

Olga Wilkowska

Olga Wilkowska

Kiedyś myślała, że programowanie w ogóle nie jest dla niej. Jak się okazuje - los jest przewrotny! Pierwsze "Hello world" w Pythonie napisała we wrześniu 2018 i od tego czasu Python pomaga jej zbawiać świat w jednej z warszawskich korpo. W wolnych chwilach planuje kolejne wycieczki, gra w planszówki i bawi się w Master Chefa.

Paulina Sędłak-Jakubowska

Paulina Sędłak-Jakubowska

Kiedyś zawodowy muzyk i nauczycielka języka angielskiego, teraz pracuje jako frontend deweloperka. Prowadziła Cyfrowe Półkolonie dla dzieci. Organizowała warsztaty Django Girls dla kobiet rozpoczynających przygodę z programowaniem. Po pracy współorganizuje meet-up PyLight dla początkujących programistów Pythona. Niedawno została szczęśliwą właścicielką psa Lucjana.

Paweł Bojanowski

Paweł Bojanowski

Strona prelegenta

Z wykształcenia jestem geografem, z wyboru programistą, z pasji odwiedzam nowe miasta i kraje. Zaczynałem jako Back-end developer w Pythonowym stacku, tworząc API dla stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Potem pracowałem jako freelancer dla agencji mulitmedialnej z Londynu, pisząc głównie chatboty. Aktualnie pracuję w chmurach, pisząc mikroserwisy dla Sauce Labs. Praca dla firmy z San Francisco umożliwia mi łączenie przyjmnego (podróżowania) z pożytecznym (pracą).

Paweł Farid

Paweł Farid

Paweł Święcki

Paweł Święcki

Programista Python w Daftcode. Jako dziecko chciał zostać rycerzem Jedi. Nim zajął się programowaniem parał się filozofią oraz Excelem. W programowaniu najbardziej lubi to samo co w filozofii, czyli ogarnianie złożonych struktur. Przyjemność sprawia mu refaktorowanie starego kodu, szczególnie, jeśli on sam go napisał i już go nie poznaje.

Piotr Grzesik

Piotr Grzesik

Software developer pracujący w krakowskim Pragmatic Coders, podczas codziennej pracy najczęściej programuje w Pythonie, chociaż coraz częściej zdarza mu się eksperymentować z Solidity, JavaScriptem i Rustem. Lubi AWSa, Gitlab CI, Dockera i automatyzację wszystkiego co się da. Po godzinach pomaga w organizacji spotkań Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik.

Radosław Bartosiński

Radosław Bartosiński

Strona prelegenta

Dziennikarz i Python Developer. AWS Associate Developer. Freelancer. Mentor. Entuzjasta programowania back-end i rozwiązań chmurowych.

Remy Gwaramadze

Remy Gwaramadze

Remy zdążył skończyć kulturoznawstwo zanim zorientował się, że jego prawdziwe powołanie to "robienie internetów". Później skończył dwa lata informatyki zanim zorientował się, że i te studia są mu całkowicie zbędne. Jego specjalność i strefa komfortu to pythonowe backendy oraz inżynieria danych.

Wojtek Bederski

Wojtek Bederski

Programista Pythona gdzieś od wersji 2.3/2.4. Asystent organizatorki DjangoGirls ;) Kilka razy mentor, kilka razy nosił stoły. Po godzinach trochę bawi się elektroniką, IoT i podobnymi głupotami. Opiekun dwóch dorodnych kotów na spółkę z @hey_jnn.